NAVICULA.M Sp. z o.o., Fundacja VIA CULTURAE i Związek Cyfrowa Polska zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu dokumentalnego „Na zawsze Melomani”, w reżyserii Rafała Mierzejewskiego.

20 maja 2022 | godz. 18.00 | Kino CHARLIE, ul. Piotrkowska 203/205

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Andrzej „Idon” Wojciechowski, Andrzej Trzaskowski, Witold „Dentox” Sobociński, Witold Kujawski, Krzysztof Komeda, Antoni Studziński i Alojzy Thomysa – Melomani.
To o nich opowiada ten film.
Historię zespołu jazzowego, który powstał na przełomie 1949 i 1950 roku w Łodzi, poznajemy dzięki materiałom archiwalnym, które przeplatają się ze wspomnieniami ikon polskiego jazzu: „Idona” Wojciechowskiego, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, Wojciecha Karolaka, Michała Urbaniaka, Przemka Dyakowskiego oraz wielu innych.
Wszystko zaczęło się od paczki z płytami jazzowymi, która ze Stanów Zjednoczonych, przez Szwajcarię, przypadkiem dotarła do łódzkiego oddziału YMCA, na ul. Moniuszki. A mogła trafić gdzie indziej.

W programie wydarzenia: wręczenie nagrody „Złotego Glana” Januszowi Majewskiemu oraz Bogdanowi Dziworskiemu, za całokształt twórczości, emisja filmu, a po seansie- spotkanie z twórcami i producentami filmu.

Wejściówki do nabycia w Kinie Charlie (ul. Piotrkowska 203/205), od środy do piątku, w godzinach 12:00 – 20:00.

Reżyseria: Rafał Mierzejewski
Scenariusz: Igor Mertyn
Zdjęcia: Edgar Griszczuk
Montaż: Wojciech Zieliński
Muzyka: Michał Kobojek, Antoni Dębski, Marcin Bzyk
Dźwięk: Bogdan Klat, Jacek Strzelczyk, Marcin Zalewski
Światło: Bartłomiej Lament, Maciej Zwierzchowski
Producent kreatywny: Igor Mertyn
Producentka wykonawcza: Anita Mertyn