Działanie 1.5 „Promocja aktywnej polityki społecznej poprzez wsparcie grup szczególnego ryzyka”
Model Rozwoju Zawodowego Osób Wykluczonych Społecznie
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa
Europejski Fundusz Społeczny to pomoc w rozwoju zatrudnienia poprzez promowanie możliwości zatrudnienia, ducha przedsiębiorczości, równych szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie.
Termin realizacji:
2 stycznia 2006r. – 30 kwietnia 2007r.
Cel projektu:
Celem projektu jest wdrożenie modelu, polegającego na kojarzeniu kompetencji zawodowych danego beneficjenta ostatecznego z wcześniej pozyskanym miejscem pracy. Projekt przyczynia się do promocji dostępu grup szczególnego ryzyka do rynku pracy, a jednocześnie do wzmocnienia efektywności funkcjonowania instytucji rynku pracy.
Działania w ramach projektu:
Projekt polega na wdrożeniu modelu szybkiej ścieżki aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych pozostających nieprzerwanie w rejestracji powyżej 24 miesięcy, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Model tej jest oparty o identyfikację predyspozycji i kompetencji zawodowych beneficjentów ostatecznych, pozyskanie pracodawców, którzy stworzą dla tej grupy miejsca pracy oraz odpowiednie kojarzenie osób bezrobotnych z ofertą pracy. Projekt zakłada uruchomienie na okres 12 miesięcy prac interwencyjnych dla 70 beneficjentów ostatecznych.
Beneficjenci ostateczni projektu:
Beneficjentami ostatecznymi projektu jest 100 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym bezrobotnych prze okres powyżej 24 miesięcy, nieprzerwanie od ostatniej rejestracji, Beneficjentami ostatecznymi będą osoby z wykształceniem od podstawowego do wyższego z terenu miasta Łodzi, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy Nr 1 w Łodzi. Po przejściu warsztatu diagnozy zawodowej 70 osób zostanie skierowanych na prace interwencyjne.
Instytucja Wdrażająca:
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Departament Wdrażania EFS
ul. Żurawia 4a, 00-503 Warszawa
Koordynator projektu:
Aleksandra Sikorska, tel. (0-42) 632-80-84, e-mail: a.sikorska@boie.pl