Warsztaty Grundtvig: ”ABC języka polskiego – kultura od Odry po Bug”. Kultura polska i nauka podstaw języka polskiego, używanego w kontaktach społecznych (”ABC of Polish Language – culture from the Odra River to the Bug River” Getting to know Polish cultu

Uczestnikami warsztatów mogą być osoby 50+, z krajów UE oraz stowarzyszonych, uprawnionych do udziału w programie, innych niż Polska (Polacy mogą brać udział w warsztatach, jednak nie ma możliwości sfinansowania ich udziału w ramach projektu).
Zakładamy „nabór otwarty” na warsztaty, ale z uwzględnieniem wytycznych, iż uczestnicy muszą pochodzić z minimum 3 krajów innych niż kraj organizatora, a maksymalnie 1/3 słuchaczy może pochodzić z jednego kraju.

Warsztaty odbędą się w terminie 2012-11-26 – 2012-12-01 (dzień przyjazdu na warsztaty 25.11.2012; dzień wyjazdu: 02.12.2012)
Miejsce: Zakopane, Polska
Temat warsztatów:

Osoby biorące udział w warsztatach muszą znać język angielski przynajmniej na poziomie B1. Nie ma przeciwwskazań, aby w warsztatach wzięły udział osoby ze specjalnymi potrzebami, bowiem hotel posiadać będzie również pokoje przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Do udziału w warsztatach uprawnione będą˛ osoby z grupy docelowej, które znają angielski przynajmniej na poziomie B1 i które nadeślą zgłoszenie drogą elektroniczną na adres: office@boie.pldo 15.09.2012.

Program warsztatów:

  1. Integracja międzykulturowa
  2. Nauka podstaw języka polskiego, używanego w kontaktach międzyludzkich
  3. ”Wyjście” z językiem z sali do rzeczywistej sytuacji społecznej
  4. Zapoznanie uczestników warsztatów z polską kulturą i tradycją
  5. Przełamywanie stereotypów etnicznych

Warsztat zostanie zorganizowany w Zakopanem. Dogodnym, pod względem logistycznym, lotniskiem jest Port im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Organizator warsztatów zorganizuje transport dla przylatujących uczestników, wyrażających chęć korzystania z takiej opcji dotarcia na miejsce (min.1 w zależności od ilości chętnych osób i godzin przylotów, max.2, jeden po południu, drugi wieczorem), na trasie Kraków-Zakopane. Uczestnicy będą mogli również we własnym zakresie dotrzeć do Zakopanego (np. uczestnicy ze Słowacji, gdyby tacy brali udział w warsztacie; zwrócony zostanie im koszt podróży). Również w dniu wylotu uczestników, organizator zorganizuje transport z Zakopanego na Lotnisko w Balicach (min.1, maks.2). Uczestnicy warsztatów zostaną zakwaterowani w hotelu o standardzie 3-gwiazdkowym w pokojach max. 2-os. Hotel posiada nowocześnie wyposażone zaplecze konferencyjne, z dostępem do Internetu. Jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odbędzie się również całodniowy wyjazd do Krakowa, celem poznania polskiej kultury i tradycji oraz doskonalenia nabytych kompetencji językowych. Zakładamy, że uczestnicy będą sami opłacać koszt biletów lotniczych, a organizator będzie zwracał uczestnikom pieniądze w dniu przyjazdu na warsztaty. Zasada ta będzie traktowana jednak elastycznie w przypadku osób, które nie będą w stanie kupić biletów z własnych środków. Organizator opłaca na miejscu wszystkie koszty związane z pobytem uczestnika, udziałem w warsztatach i koszt ubezpieczenia NNW.

Dokumenty do pobrania:

Ulotka informacyjna w języku angielskim
Formularz zgłoszeniowy Agencji Narodowej
Formularz aplikacyjny BOIE

Umiejętności

Opublikowano w dniu

styczeń 11, 2018